BLOG

środa, Grudzień 13, 2017, 15:11 | Brak komentarzy »
Kiedy masz zostać "dziewczyną z kalendarza", masz w głowie pięknie wymuskany obrazek samej siebie, wyglądającej jak kilka milionów dolarów. A dziewczyny w projekcie początkowo wymyśliły dla mnie strój cheerleaderki, co z tymi milionami jakoś mi się gryzło ;) Ze mną w sumie też...
Po debatach wybrały jednak punk, choć zastanawiałam się czy wiedzą czym jest pogo...

punk sesja kalendarz akcja charytatywna zdjecia foto irokez rozowe wlosy joanna pawlikowska milka giemza blog notatka

Cofnęło mnie to do dawnych czasów i wspomnień...
Wychowując się ze starszą siostrą, w czasach dobrej muzyki buntowniczej, udało mi się wyrastać od kołyski przy dobrych dźwiękach, w świadomości wartości jednostki. Może nie na marginesie, ale zdecydowanie z boku systemu.
Od zawsze czułam swoją inność i odnalezienie się wśród ludzi wyłamanych dawało mi poczucie bezpieczeństwa. Choć łączyłam zgrabnie świat mój i społeczny, to jednak odstawanie towarzyszyło mi zawsze. Przerobienie niezrozumienia otoczenia w okresie dzieciństwa nie było łatwe... Wyśmiewanie, czepianie, odrzucenie przez rówieśników nie było fajne... Chociaż przecież jako dobra i ułożona uczennica teoretycznie nie miałam takich problemów, a przynajmniej tak twierdzili nauczyciele i ogólnie dorośli. Niestety błędnie. Bardzo wcześnie nauczyłam się obserwacji, ale na wyrobienie pełnego dystansu musiałam trochę poczekać, bo emocje z natury dziećmi szargają bardziej. Im byłam starsza, tym spokojniejsza i bardziej stanowcza, z coraz bardziej jedynie swoim zdaniem.
Opuszczałam podstawówkę z uśmiechem na twarzy, a liceum witałam z obawą, ale i nadzieją na inny świat. Nie było zupełnie inaczej, ale przynajmniej wszyscy byliśmy starsi i bardziej za siebie odpowiedzialni. Wyszczekałam sie dość mocno na tym etapie, co regularnie wpędzało mnie w kłopoty, ale jednoczeście dało swoisty spokój od otoczenia i wewnętrzną wolność. A jak już raz wolność poczujesz, to już nigdy nie dasz się zamknąć w klatce.

To był też etap, kiedy szukałam własnego stylu, więc wyglądałam skrajnie różnie, nawet dzień po dniu. Zawsze lubiłam różnorodność, a mój ubiór bardzo zależał od mojego nastroju i emocji. Do tej pory tak mam i lubię być pewnego rodzaju kameleonem ;)
Zawsze miałam i mam nadal w szafie coś klasycznego, zawsze też rozciągnięty sweter i ciężkie obuwie, a Martensy, to dla mnie jeden z największych klasyków. 
Zabawna była ta moja inność, zawsze zmierzająca do klimatów osobliwych, kiedy to wychodziłam na ulice mojego cudownie, nie tylko stereotypowo, lecz całkiem realnie dresiarskiego miasta. Jeszcze zabawniej było, kiedy w wielkim swetrze, skórzanym płaszczu, wąskich jeansach i glanach stałam sobie z przyjaciółmi, dumnie świecącymi trzema paskami swojej garderoby. Ja jedna, ich grupa i wzajemne wsparcie w każdej sytuacji.
To jedno z tych doświadczeń, dzięki któremu jestem pewna, że nie ma rzeczy, które po prostu dzielą, podziały tworzą się kiedy jest brak otwartości i po prostu brak chęci...

punk sesja kalendarz akcja charytatywna zdjecia foto irokez rozowe wlosy joanna pawlikowska milka giemza blog notatka
Im więcej stereotypów złamałam w swoim życiu, im bardziej żyłam poza nimi i im więcej osób otwartych spotykałam, tym bardziej upewniałam się, że nie istnieje coś takiego jak "nie da się".
Popadłam wtedy w swoistą samotnię, bo poza zaufaną grupą przyjaciół, stanęłam przeciwko całemu światu i to stwierdzenie nie jest za duże. Świat mówi "dobre dla Ciebie jest to i tamto", a ja zaczęłam sprawdzać, czy na pewno... I przeważnie okazywało się, że nie...
Nie uznawałam nigdy buntu dla samego buntu, bo nie miało to dla mnie sensu i nadal nie ma. Nie odmrażałam sobie na złość uszu. Ale uczyłam się stawiać granice, co generalnie dla ogółu było abstrakcją... Asertywność? Te X lat temu...? Połowa ludzi jeszcze nie była świadoma, co oznacza to słowo, a ja wywalałam swoje "nie" kiedy tylko było dla mnie dobre. 
Ilość moich wrogów zdecydowanie wzrosła, choć nie z mojej strony. I przekonałam się, że ludzie nie lubią, kiedy jesteś prawdziwy...

punk sesja kalendarz akcja charytatywna zdjecia foto irokez rozowe wlosy joanna pawlikowska milka giemza blog notatka
Na początku jest do bani... po prostu przykro... ale to mija.
Z nikim nie żyjesz tak blisko jak ze sobą, więc warto najbardziej właśnie siebie lubić i być ze sobą szczęśliwym w pierwszej kolejności.
I być wolnym.
Wolnym od opinii innych, wolnym od ocen, etykietek, ról życia i tym podobnych...
To nie jest banał i p.eprzenie. Tak jest i tyle. Nie można tego bagatelizować.

Kiedy miałam zadanie wystylizować się na punka do kalendarza, okazało się, że najbardziej odpowiednie rzeczy, to te które noszę na co dzień :)
Wieczny bunt i wiecznie własna ścieżka są wpisane we mnie od urodzenia :P

punk sesja kalendarz akcja charytatywna zdjecia foto irokez rozowe wlosy joanna pawlikowska milka giemza blog notatka

Tylko to wcale nie jest bunt jaki postrzegamy stereotypowo. 
To niezgoda, brak zgody na życie zaplanowane. 
To niezgoda na scenariusze, które przyznaje nam społeczeństwo, rodzina, inni ludzie...

To akceptacja.
Wolność.
Świadomość.

Zawsze.
Do klatki nie wracam. 
Polecam.

punk sesja kalendarz akcja charytatywna zdjecia foto irokez rozowe wlosy joanna pawlikowska milka giemza blog notatka
fot.: Joanna Pawlikowska 

Poniedziałek, Grudzień 11, 2017, 23:01 | Brak komentarzy »
Pokazałam Wam dziś kalendarz charytatywny z projektu LIFE is Passion, wczoraj napisałam bajkę, a teraz tej bajki kulisy.

Projekty charytatywne to piękna idea, ale zwykle wiążą się z nimi od początku większe trudności. Głównie z powodu braku budżetu i potrzeby poruszenia serc osób, które do danej realizacji są potrzebne. Do tego przydałoby się, żeby finalnie zebrana ekipa nadawała na choćby podobnych falach, bo inaczej każdy projekt jest łatwo położyć na łopatki. 
W tym wypadku punkt ostatni był w 90% osiągnięty, bo pomysłodawczynie się przyjaźnią, do tego fotograf wywodziła się z tej samej grupy, ja z nią pracuję, więc fale się zgadzają, a fryzjerka została zwerbowana jako zaufana osoba przez jedną z modelek. Generalnie jedyny zgrzyt mógł pojawić się na linii makijaż i stylizacja vs. fryz, bo jeśli złapały byśmy z Marzenką różne wizje, to skończyłoby się katastrofą, a czasu na zgrzyty nie było, ale to za chwilę.

Drugą kwestią trudną jest fakt pracy profesjonalistów, a profesjonalistów z amatorami  w dziedzinie. Joanna miała przed obiektywem dziewczyny z krwii i kości, z aparatem nie obeznane lub zapoznane sporadycznie. Wbrew pozorom nie wystarczy "sobie stanąć i się uśmiechnąć" a fotograf wyczaruje resztę. Praca modelki nie jest łatwa. Wymaga od niej, żeby znała swoje słabe i mocne strony, umiała pokazać swoje atuty i ukryć ewentualne wady, potrafiła zagrać, wczuć się w rolę, a to wymaga świadomości siebie, obserwacji i praktyki. Nasze dziewczyny jako modelki poradziły sobie świetnie, ale czasu na rozluźnienie i pracę z obiektywem również nie było.

Dla profesjonalisty, który na bieżąco pracuje w zawodzie, wejście w projekt charytatywny oznacza dużo więcej niż poświęcony dany czas pracy. 
To czas, który odbiera sobie odmawiając innych zleceń, odsyłając swoich klientów gdzie indziej, to pieniądze, które nie tylko włożył na rzecz celu w projekt charytatywny, ale także te, których zarobku odmówił. To mały skok w bok od tempa swojej pracy i codziennego profesjonalizmu, na rzecz pracy w często dużo trudniejszych warunkach, zarówno fizycznych, jak i emocjonalnych.

Dziewczyny długo przygotowywały się do projektu wybierając tańce, organizując sobie stroje i planując pozy. Zaplanowały sesje do kalendarza na Mazurach, w domu jednej z nich. Piękne okolice i rozległy teren miały stwarzać mnóstwo możliwości aranżacji. 
Tak więc ruszyłyśmy w drogę. Wszystkie razem, żeby się nie pogubić.

kalendarz life is passion milka giemza blog notatka pomoc akcja charytatywna taniec przyjazn projekt makijaze backstage proza kulisy
kalendarz life is passion milka giemza blog notatka pomoc akcja charytatywna taniec przyjazn projekt makijaze backstage proza kulisy
kalendarz life is passion milka giemza blog notatka pomoc akcja charytatywna taniec przyjazn projekt makijaze backstage proza kulisy

Każda minuta od momentu rozpoczęcia jakichkolwiek działań, również drogi, jest wykorzystana do granic. Na jednym pokładzie podróżowałam z Joanną i Marzenką, czyli powiązana obsługa fotograficzno-urodowa.
Mimo początkowo innych ustaleń wybrałyśmy tą opcję, żeby lepiej się poznać, bo Marzenkę widziałam pierwszy raz w życiu. Żeby porozmawiać o naszych wizjach na całość kalendarza, żeby dopasować to wszystko, co buzowało w naszych głowach i żeby opracować masę planów awaryjnych, bo jedziemy w nieznane...

To jest dobry moment na podsumowanie Wam w skrócie tego, gdzie tkwiła trudność całego projektu.
Rok ma 12 miesięcy, kalendarz ma więc 12 kart plus okładka. Do zrobienia mamy 13 sesji zdjęciowych, pięć modelek wśród naszych dziewczyn, czyli każda z nich ma być przygotowana dwa razy. Jeśli myślicie, że pomyliłam się w liczeniu, bo daje to razem 10 sesji, czyli 10 kart, to nic mylnego, bo w bohaterkami dwóch sesji mamy być ja i Marzenka. 13ta sesja, okładkowa ma  być wspólna. 
Tak więc oprócz przygotowania modelek, musimy przygotować również siebie.
Miejsce, do którego jedziemy, dla naszej trójki jest zupełnie nieznane. 
Wyruszamy w piątek rano, dojeżdżamy ok 15.00 i od razu zaczynamy pierwsze sesje, bo musimy skończyć do sobotniego wieczora...
Hardcore, co...? :D

W drodze było wesoło i kreatywnie, ale wszystko, co przemyślane, przygotowane i zaplanowane, na miejscu zderzyło się z rzeczywistością wielkim boomem.

Piękne tereny zachwycały i uspokajały, ale nie zapewniały nam wystarczająco róznorodnych kadrów, a sesji przed nami masa. I kiedy dziewczyny radośnie mogły przebierać w przygotowanych ciuszkach, nakręcając nastrój, nasza ekipa fotograficzno-urodowa starała się zburzyć kolejne przeszkody walcząc z czasem. Stylizacje poznawałyśmy na bieżąco, dopasowanie fryzur i makijażu musiało być ekspresowe. Poprawki w stylizacjach i wszelkie zmieny również. Nie mówiąc już o zdjęciach...

W takiej pracy profesjonalny zespół ogarnia dużo więcej niż makijaż, fryzury i zdjęcia. Pomiędzy działaniem, w każdej chwili myślimy, kombinujemy, zmieniamy, tworzymy... i to wszystko nie dość, że ma w naszych głowach ekspresowe tempo, to jeszcze przeplata się z żartami i komunikacją z całą ekipą. 
Daję Wam jednak głowę, że pomimo pozornie normalnego funkcjonowania nasze mózgi się lasują, a ciała dostają porządny wycisk.

kalendarz life is passion milka giemza blog notatka pomoc akcja charytatywna taniec przyjazn projekt makijaze backstage proza kulisy

kalendarz life is passion milka giemza blog notatka pomoc akcja charytatywna taniec przyjazn projekt makijaze backstage proza kulisy
kalendarz life is passion milka giemza blog notatka pomoc akcja charytatywna taniec przyjazn projekt makijaze backstage proza kulisy
kalendarz life is passion milka giemza blog notatka pomoc akcja charytatywna taniec przyjazn projekt makijaze backstage proza kulisy

kalendarz life is passion milka giemza blog notatka pomoc akcja charytatywna taniec przyjazn projekt makijaze backstage proza kulisy
kalendarz life is passion milka giemza blog notatka pomoc akcja charytatywna taniec przyjazn projekt makijaze backstage proza kulisy

Kiedy popadam w wir pracy nie pamiętam o jedzeniu, czy piciu. Całe szczęście, że dziewczyny podstawiały nam wszystko pod ręce, bo czasu nie było na nic, a przeszkody się piętrzyły. 
Za tempem pracy profesjonalisty amator nie ma szans nadążyć, nie musi go w ogóle rozumieć, do tego nie ma jak być do niego przyzwyczajony. To tworzy jednak napięcia i niezrozumienia, zdziwienie nerwowością, czy zbytnią swobodą. 
Nie ma w takiej sytuacji winnych, są po prostu różne, mega trudne do pogodzenia światy.
Praca do późna, od świtu, bo w sobotę zaczęłam malować o 4.00 rano.
Modelki nie wszystkie muszą być na nogach, nasza ekipa tak. To wykańcza. Ale tak to jest, kiedy podejmujesz się niewykonalnego.

Atmosferę rozładowują żarty i wygłupy.
Przygotowanie makijażu i fryzury dostarcza modelkom ekscytacji, a sama sesja jest uwieńczeniem ich pomysłu i całych przygotowań.
Kolejne kadry powstają w miejscach czasem mocno niewyględnych, ale wiadomo, że fotograf widzi inaczej, a jego oko jest dużo bardziej wyczulone na przestrzeń. 

kalendarz life is passion milka giemza blog notatka pomoc akcja charytatywna taniec przyjazn projekt makijaze backstage proza kulisy
Na zdjęciu powyżej Joanna ma na głowie wałki, bo sama jest w trakcie przygotowań do sesji okładkowej. Wszystko w międzyczasie. 
Makijaż każdej z dziewczyn robiłam ok. godziny, swój 15 minut.
Wszystko, co tylko pojawiało się pod ręką mogło okazać się przydatne i pomocne. Zwłaszcza, kiedy mogło być rekwizytem do sesji. A czasami było jeszcze bardziej przydatne po sesji ;)

kalendarz life is passion milka giemza blog notatka pomoc akcja charytatywna taniec przyjazn projekt makijaze backstage proza kulisy
Kiedy kończyły się możliwości, trzeba było poszerzyć horyzonty i przestrzeń. W taki sposób wylądowałyśmy w oddalonym o kilka kilometrów Piszu. Pleneru w zasięgu spaceru w połowie soboty zabrako ewidentnie. 

kalendarz life is passion milka giemza blog notatka pomoc akcja charytatywna taniec przyjazn projekt makijaze backstage proza kulisy

kalendarz life is passion milka giemza blog notatka pomoc akcja charytatywna taniec przyjazn projekt makijaze backstage proza kulisy
kalendarz life is passion milka giemza blog notatka pomoc akcja charytatywna taniec przyjazn projekt makijaze backstage proza kulisy
W sumie cieszę się, że trafiło na moją sesję, bo bieganie z irokezem na głowie po mazurskim miasteczku ubawio mnie ewidentnie i złapałam chwilę odpoczynku.
Niestety ten odpoczynek bywa czasem niebezpieczny.
Kiedy pracuję przy dużych projektach, trzymająca adrenalina jest zbawieniem, po odpoczynku powrót na obroty jest mega ciężki. Nie pomagały mi ani kawa, ani jedzenie, ani gorący prysznic, tym bardziej, że miałam szczęście tafić na brak ciepłej wody...
I walka z czasem, bo słońce zbliżało się do horyzontu...
Dobił mnie w tym momencie wszechobecny optymizm dziewczyn, bo czasem nie ma sensu skakać ponad siły i zmuszać się do działań.
Zrezygnowałam z obecności na okładce. Ani nie czułam się na siłach, ani nie zdążyłabym się przygotować. Czy żałuję? Nie. Nie mam parcia, za to mam dystans.

Zdążyłyśmy.
Kalendarz jest. Powstał.
Choć zdjęcia to była połowa drogi.
Schody dopiero się zaczęły.

Jestem zadowolona z mojej pracy, zwłaszcza w powyższych okolicznościach.
Cieszę się, że mała Małgosia będzie spełniać swoje marzenia i się rozwijać.
Nauczyłam się przy tym projekcie wiele i dotarłam do wielu moich granic.

Dzięki dziewczyny.
Joanna, Marzenka... praca z Wami ramię w ramię jest zajebista <3

Przepraszam, musiałam to zdjęcie zostawić na koniec, bo najlepiej obrazuje TEN MOMENT.

kalendarz life is passion milka giemza blog notatka pomoc akcja charytatywna taniec przyjazn projekt makijaze backstage proza kulisy

Niedziela, Grudzień 10, 2017, 18:39 | Brak komentarzy »
Opowiem Wam dziś bajkę, jak piękne Wróżki postanowiły spełnić marzenia pewnej małej Królewny. 

Za siedmioma ulicamy, siedmioma wiaduktami, w sali balowej pełnej luster poznało się pięć pięknych Wróżek. Czasami sala przypominała bardziej salę tortur, kiedy to Wróżki postanawiały pracować nad wyglądem swojego ciała bardziej niż nad zadowoleniem duszy, ale to łączyło je jeszcze bardziej. Pląsając w wielu tanecznych rytmach, zakochiwały się coraz mocniej w kolejno poznawanych tańcach i tak pląsanie stało się ważnym elementem ich życia. 
Przyjaźń ich również wzmacniała się coraz bardziej, a radość, której dzięki swojej obecności doświadczały postanowiły przenieść na innych ludzi. 
Wiedząc jak taniec zmienił ich życie postanowiły zmienić również życie pewnej Księżniczki, którą dzięki pomocnym duszkom spotkały na swojej drodze. 
Księżniczka miała trudne i smutne dzieciństwo. Starała się jednak w każdej chwili odnajdować spokój i radość. Wróżki wymyśliły, że rozświetlą jej życie ukochanym przez nie tańcem, żeby mogła choć na chwilę zapomnieć o smutkach i problemach, pląsając w tanecznych rytmach jak one. 
Pląsanie Księżniczki oznaczało jednak wprowadzenie jej do sali balowej pełnej luster, a to niosło za sobą uzbieranie woreczka złociszy na wejście. Wróżki wiedziały, że im więcej złociszy uzbierają, tym więcej czasu Księżniczka będzie mogła radośnie pląsać.
Nie chciały jednak tak po prostu prosić ludzi o złote monety, a raczej pokazać wszystkim jak pasja może zmienić życie.
Postanowiły więc wydać Roczną Księgę, w której pokażą radość swoich pląsów. 
Dzięki temu odrobina tej radości i pasji trafi do każdego, kto w zamian za kilka złociszy przygarnie Księgę do siebie. A złocisze te wsypią do woreczka Królewny, żeby mogła pląsać na sali balowej. 
Jak postanowiły, tak zrobiły.
Opracowały plan, do realizacji którego potrzebowały trzech pracowitych Elfów.
Elfy miały za zadanie przygotować Wróżki do pojawienia się w Księdze i poczynić obrazy, z których Księga będzie się składała. Tak więc pięć pięknych Wróżek i trzy pracowite Elfy, po wielu rozmowach, udały się wspólnie na daleką wyprawę w nieznane krainy pól i jezior.
Droga była długa, kręta i pełna pułapek, przez które ta szalona gromadka traciła poczucie rzeczywistości, ale siła woli i świadomość ważnej misji poprowadziły je do celu.
Kraina piękna i malownicza okazała się jednak mocno zaskakująca, co wprowadziło Elfy w zadumę, ponieważ zadanie już w planie nie łatwe, okazało się jeszcze trudniejsze.
Piękne Wróżki pląsały radośnie w tanecznych nastrojach, przygotowując strawę po podróży i napoje magiczne, a Elfy zaczęły swoją zaczarowaną walkę z czasem. 
Tylko ta szalona trójka była w stanie podjąć się realizacji tego planu. 
Od razu wzięły się do pracy, szalejąc z pędzlami, tajemniczymi specyfikami, niezliczoną ilością szczotek i wałków oraz wielkim uwieczniaczem obrazów, bez którego Księga nigdy nie mogłaby powstać.
Radosne coraz bardziej Wróżki, z pomocą Elfów przenosiły się w taneczne światy i malowały swoją obecnością obrazy do Księgi. Czas naglił i cała ekipa pracowała dzień i noc, żeby zdążyć na czas. 
Wróżki miały nie lada zadanie odnalezienia się w kolejnych światach, a te zaskakiwały coraz bardziej...
Emocje i czas stały się wrogiem całej gromadki, ale napoje magiczne trzymały wszystkich przy życiu. Przechodziły kolejno przez pot, kurz i łzy, ale nie poddając się ani na chwilę dokończyły zadania. 
Ciężkie powroty różnymi drogami doszczętnie zmęczyły gromadkę, jednak satysfakcja z wykonanej misji wynagrodziła im wszystkie trudy.
Obrazy nabierały końcowego szlifu jeszcze przez czas jakiś, aby Wróżki wyglądały na nich na prawdę pięknie. Ostatni Elf pracował nad nimi jeszcze wiele dni, aż osiągając pełne zadowolenie dostarczył je Wróżkom.
Następnie przez kolejne dni obrazy były łączone jako karty Księgi i dokładnie oprawiane, aż owa Roczna Księga mogła się w pełni zmaterializować. 
Od pomysłu do realizacji przeminęło kilka pór roku. W tym czasie dostarczono wiele listów i dokonano wielu narad. Pojawiały się momenty euforii i momenty wątpliwości, ale całej gromadce zależało na powstaniu Księgi i radości małej Królewny.
Teraz piękne Wróżki pląsając radośnie niosą Roczną Księgę w świat i zarażają ludzi swoją pasją.

A ja mogę dziś Wam ową Roczną Księgę dumnie przedstawić.
Wy możecie przygarnąć ją do swoich domów, dorzucając złocisze do woreczka Królewny. 
Jeśli macie chęć, to wyślijcie do mnie posłańca z wiadomością ;)

A teraz podziwiajcie :)

kalendarz life is passion milka giemza blog notatka pomoc akcja charytatywna taniec przyjazn projekt makijaze wrozki elfy
kalendarz life is passion milka giemza blog notatka pomoc akcja charytatywna taniec przyjazn projekt makijaze wrozki elfy
kalendarz life is passion milka giemza blog notatka pomoc akcja charytatywna taniec przyjazn projekt makijaze wrozki elfy

kalendarz life is passion milka giemza blog notatka pomoc akcja charytatywna taniec przyjazn projekt makijaze wrozki elfy
kalendarz life is passion milka giemza blog notatka pomoc akcja charytatywna taniec przyjazn projekt makijaze wrozki elfy
kalendarz life is passion milka giemza blog notatka pomoc akcja charytatywna taniec przyjazn projekt makijaze wrozki elfy

kalendarz life is passion milka giemza blog notatka pomoc akcja charytatywna taniec przyjazn projekt makijaze wrozki elfy
kalendarz life is passion milka giemza blog notatka pomoc akcja charytatywna taniec przyjazn projekt makijaze wrozki elfy
kalendarz life is passion milka giemza blog notatka pomoc akcja charytatywna taniec przyjazn projekt makijaze wrozki elfy

kalendarz life is passion milka giemza blog notatka pomoc akcja charytatywna taniec przyjazn projekt makijaze wrozki elfy
kalendarz life is passion milka giemza blog notatka pomoc akcja charytatywna taniec przyjazn projekt makijaze wrozki elfy
kalendarz life is passion milka giemza blog notatka pomoc akcja charytatywna taniec przyjazn projekt makijaze wrozki elfy

kalendarz life is passion milka giemza blog notatka pomoc akcja charytatywna taniec przyjazn projekt makijaze wrozki elfy
kalendarz life is passion milka giemza blog notatka pomoc akcja charytatywna taniec przyjazn projekt makijaze wrozki elfy
Piękne Wróżki: Agnieszka, Agnieszka, Ania, Gosia, Marysia :)
Sala balowa: I Love Dance Studio
Pracowite elfy:
Joanna Pawlikowska - obrazy
Marzena Wojtczuk - szczotki i wałki
ja ;) - pędzle i tajemnicze specyfiki

Pomocne duszki:
Paula Ostalska
Asia Piotrowska - łączenie Księgi

Misja: projekt LIFE is Passion


Piątek, Grudzień 8, 2017, 22:19 | Brak komentarzy »
Podrzucam Wam dziś małą ilość treści pisanej, za to trochę zdjęć i inspiracji. Wszystko w kolorze roku 2018, bo Pantone już wszem i wobec ogłosił! 
Królować nam będzie tajemniczy, piękny PANTONE 18-3838 Ultra Violet :)
Wprowadźcie się w nastrój ;)

pantone 2018 ultra violet kolor roku inspiracje milka giemza blog notatka
pantone 2018 ultra violet kolor roku inspiracje milka giemza blog notatka
pantone 2018 ultra violet kolor roku inspiracje milka giemza blog notatka

pantone 2018 ultra violet kolor roku inspiracje milka giemza blog notatka
pantone 2018 ultra violet kolor roku inspiracje milka giemza blog notatka

pantone 2018 ultra violet kolor roku inspiracje milka giemza blog notatka
pantone 2018 ultra violet kolor roku inspiracje milka giemza blog notatka
pantone 2018 ultra violet kolor roku inspiracje milka giemza blog notatka

Zdjęcia pochodzą z pinterest Pantone


środa, Październik 25, 2017, 21:10 | Brak komentarzy »
Nie obchodzi mnie czy dla kogoś Halloween to święto, czy nie święto i już na początku chciałabym uciąć wszelkie spory w temacie.
Dla mnie to świetny czas na artystyczne wyżycie się w tematach makijaży potwornych, wszelkich kolorowych czaszek, dyń, Frankensteinów i tym podobnych.

A więc... 
...moje plany halloweenowe rozpoczęte! :D

Nie wiem co jeszcze uda mi się zmalować, ale ważne, że powstało już coś w ogóle :P
Sięgnęłam po klasyk, czyli czaszkę, kolorową, w metamorfozie trochę jakby, bo pół na pół z makijażem subtelnym.
Piękna modelka mi wpadła pod pędzle :)

Całość powstała z kosmetyków ogólnie dostępnych, nie charakteryzatorskich.
Na tej pięknej buzi znalazła się więc moja ukochana IsaDora, do tego Maybelline, Nouba, Gosh, KOBO, Mystik... i w sumie chyba tyle... ;)
fot.: Joanna Pawlikowska

PaCZajcie :P

halloween 2017 makijaz czacha skull kolor metamorfoza joanna pawlikowska
halloween 2017 makijaz czacha skull kolor metamorfoza joanna pawlikowska
halloween 2017 makijaz czacha skull kolor metamorfoza joanna pawlikowska


Ta strona może korzystać z Cookies.
Ta strona może wykorzystywać pliki Cookies, dzięki którym może działać lepiej. W każdej chwili możesz wyłączyć ten mechanizm w ustawieniach swojej przeglądarki. Korzystając z naszego serwisu, zgadzasz się na użycie plików Cookies.

OK, rozumiem lub Więcej Informacji
Informacja o Cookies
Ta strona może wykorzystywać pliki Cookies, dzięki którym może działać lepiej. W każdej chwili możesz wyłączyć ten mechanizm w ustawieniach swojej przeglądarki. Korzystając z naszego serwisu, zgadzasz się na użycie plików Cookies.
OK, rozumiem