BLOG

Wtorek, Marzec 19, 2019, 16:07 | Brak komentarzy »
W ostatnim czasie coraz częściej kobiety pytają mnie o makijaże wielu innych wizażystów...
I moją opinię...
Z różnych powodów...
Czasem z zadowolenia, czasem z powodu krytyki....
Nie zawsze wymieniają od razu z nazwiska, choć zdarza się często i tak. Czasem opisują po stylu i sposobie malowania... wtedy często nazwisko nie jest już potrzebne, bo wiadomo o kogo chodzi...

Każdy wizażysta jest w pewnym sensie artystą. W pewnym sensie, bo nie tylko, czy nie zawsze, ale to temat na następną notatkę.
Wizażysta jako artysta, jak na artystę właśnie przystało, pokazuje świat jaki widzi swoimi oczami. Maluje tylko dla siebie wygodnym ułożeniem rąk, swoją kreską, wypracowuje swoje patenty... Dlatego właśnie wizażystę artystę poznacie po stylu. Każdy, im dłużej maluje, tym styl ma bardziej charakterystyczny. To jego sygnatura.

I te różnice są ogromnym plusem w świecie, w którym zawód wizażysty stał się modny i dostępny.
Plus jest również pod względem różnych wymagań kobiet, naszych klientek, ponieważ mogą znaleźć one wizażystę dla siebie idealnego, który w pełni spełni oczekiwania.

Nie ma wizażystów dobrych i złych pod względem stylu. Są różni.
I najważniejsze co się komu podoba, czego kto potrzebuje i może ewentualnie kto kogo po prostu lubi.
Nie ma konkurencji jako takiej i przeganiać się naprawdę nie trzeba.
Wizażysta może być słaby, jeśli ma braki w kwestiach wiedzy, czy w kwestiach technicznych. I nie mówię tutaj o wykształceniu, a o realnej pasji, autentyczności i szczerości w pracy ze sobą i z klientem. Bo te właśnie aspekty są ważne. Dzięki nim wizażysta artysta ewoluuje, dopracowuje swoje działania, widzi z wielu perspektyw...

Nie mnie oceniać ludzi, ja ludzi lubię. Mogę technicznie ocenić, czy raczej podsumować czyjąś pracę i powiedzieć skąd pewne rzeczy mogą wynikać, czy ewentualnie dlaczego nie zagrały.
Więcej nic.
Krytykiem pozostanę największym dla siebie, bo to mnie rozwija.


LuV U
milka

fot pap art wedding photography panna mloda makijaz slubny brwinow milka giemza
fot. PAP ART Wedding Photography


Poniedziałek, Luty 11, 2019, 21:26 | Brak komentarzy »
Letnie typy urody są bardzo lekkie i delikatne. Obecne między nimi różnice i niuanse są niewielkie. Pani lato jest zawsze subtelna. Może jakby trochę niedopowiedziana... z głową w chmurach... albo myśląca o niebieskich migdałach...
A niebieski jest bardzo do typów letnich przyklejony ;)

Dziś lato zgaszone.
To kolaż, którego fragment widzieliście ostatnio na facebooku.
Typy letnie lubią barwy chłodne, jasne i zgaszone. I tak, jak opis wskazuje, element zgaszenia jest tu decydujący. 
Mieszają się więc wszelkie letnie odcienie, jednak ich zgaszenie lub dodane zgaszone barwy, zawsze będą łączyć całość. Bo Pani zgaszone lato lubi być lekko w cieniu. Nie utraficie tu więc zbyt dużego blasku biżuterii, cekinów też jakby mało. Spokojne barwy, spokojne faktury, dużo miękkości...
Blisko jej do bliźniaczego typu jesiennego, od którego często zapożycza cieplejsze odcienie, bo granica w typach zgaszonych jest dość mocno zatarta.
Jak Wam się podoba...?

kolaz analiza kolorystyczna zgaszone lato milka giemza barwy obraz
kolaz analiza kolorystyczna zgaszone lato milka giemza barwy obraz
 

Wtorek, Styczeń 22, 2019, 15:28 | Brak komentarzy »
Ciemna (głęboka) zima - typ nastrojowy i aromatyczny. Przy zachowaniu chłodu i czystości charakterystycznej dla typów zimowych, najbliżej jej do siostrzanej ciemnej jesieni, od której zapożycza swobodnie cieplejsze odcienie. Przewagą całości jest jednak głębokość koloru i jego ciemne tonacje. Metale dla tego typu również odnajdą się w swoich ciemniejszych wersjach. Przepięknie podkreślą ją kamienie szlachetne o głębokiej barwie.

Kolaż oprawiłam tym razem w ramę o odcieniu ciemnego, lekko złamanego ciepłem srebra, bez passe partout, żeby dopełnić głębi i nastroju całego obrazu.

kolaz analiza kolorystyczna ciemna gleboka zima milka giemza barwy obraz
kolaz analiza kolorystyczna ciemna gleboka zima milka giemza barwy obraz
kolaz analiza kolorystyczna ciemna gleboka zima milka giemza barwy obraz

kolaz analiza kolorystyczna ciemna gleboka zima milka giemza barwy obraz
Jak Wam się podoba...?
;)


środa, Styczeń 9, 2019, 21:43 | Brak komentarzy »
Wczoraj skończyłam mój drugi kolaż. Tym razem w typie kolorystycznym chłodnej zimy.
Oprawiłam go w ramę białą, choć w czarnej i srebrnej wyglądałby równie pięknie. 

kolaz analiza kolorystyczna chlodna zima milka giemza barwy obraz

Kolory są intensywne, w większości czyste, ze zdecydowaną przewagą chłodu.
Ale pojawiają się również barwy lekko pudrowe, krążące wokół odcieni skóry, które mogą stanowić lekką bazę i neutrum dla tego typu urody. Pojawiają się również, w drobnych akcentach, barwy ciepłe, jako energetyczny wykrzyknik w stylizacji. Ważne jednak, aby były nadal czyste. Obecna jest duża ilość srebra i srebrnego, mieniącego blasku, ponieważ ślicznie współgra on z chłodą zimą. Ale jest również obecna odrobina złota. Może być różowe, może być klasyczne, oby bardzo błyszczało. I w tym typie kolorystycznym połączenie tych dwóch metali, tych dwóch rodzajów blasku, tworzy bardzo ciekawe zestawienia, bo zimy zdecydowanie lubią kontrasty... w każdej wersji.

kolaz analiza kolorystyczna chlodna zima milka giemza barwy obraz
kolaz analiza kolorystyczna chlodna zima milka giemza barwy obraz
Lubię ten typ urody.
W sumie jak każdy ;)

Ciekawe w jakim typie kolorystycznym powstanie kolaż kolejny... hmm...


Niedziela, Styczeń 6, 2019, 22:23 | Brak komentarzy »

Analiza kolorystyczna jest procesem, podczas którego odkrywamy nasz kolorystyczny typ, dobieramy barwy i ich zestawienia, które najlepiej komponują się z nami i podkreślają nasze atuty. Odkrywamy również, które kolory nie są dla nas odpowiednie, co w całym procesie również jest bardzo znaczące.

Analiza kolorystyczna jest bardzo indywidualną sprawą i jej wynik zależy od wielu czynników. Zależy mi na tym, aby paleta każdej klientki była złożona dokładnie dla niej i była niepowtarzalna z wieloma innymi paletami. Wybrany typ kolorystyczny, do którego analiza nas sprowadza, nie jest jeszcze pełną odpowiedzią na indywidualne potrzeby...
To dopiero początek do stworzenia pełnego kolorystycznego paszportu."

Taką definicję analizy kolorystycznej możecie znaleźć w moich tekstach i opisach.
Dziś chcę ciut bardziej opisać Wam ten proces.


Po co w ogóle ta cała analiza?

Kolor znacząco wpływa na nasze postrzeganie siebie i świata. Wpływa na nasz odbiór otoczenia i siebie przede wszystkim. Wpływa na nasz nastrój i nastrój może poprawiać... lub pogorszyć, bo wszystko działa w obie strony.
Możemy więc kolor wykorzystać do pracy ze swoją rzeczywistością, ale żeby wiedzieć jak to zrobić, przyda nam się właśnie analiza kolorystyczna.


Rodzaje analizy kolorystycznej.

Sposobów przeprowadzenia analizy jest wiele. Wiele również, w związku z tym, kategorii wyników. Ponieważ, może ku zaskoczeniu niektórych, nie jest to proces nowy, a od wielu lat stosowany, analiza zdążyła doczekać się wielu wersji i ścieżek, a każdy kolorysta wybiera tą, do której mu najbliżej. Nie dziwcie się więc proszę, że spotkacie masę różnic. Najważniejsze, żeby efekt był prawidłowy, czyli zgodny z Wami.
To, co zapewne najbardziej jest Wam już znane, to podział na cztery typy urody, czyli: wiosna, lato, jesień, zima.
Od tego podziału zaczęłam swoją z analizą kolorystyczną przygodę, nie był to jednak dla mnie stopień zadowalający. Poznając kolejne ścieżki, zatrzymałam się na analizie dwunastostopniowej, która wyróżnia w czterech najbardziej popularnych typach urody, po trzy podtypy (stąd właśnie 12).
Praca z nią daje mi odpowiednią wolność w działaniach, a klientce wolność w stylizacji, bez zbyt dużego natłoku informacji.

Jak wygląda analiza kolorystyczna?

Na ten moment pracuję na ramach kolorystycznych, podzielonych na 12 typów urody, z ramami do określania kolorytu skóry oraz chustach do analizy, których jest ok 100.

analiza kolorystyczna milka giemza 12 typow fotografia rafal pakulski modelka zuza janosz
analiza kolorystyczna milka giemza 12 typow fotografia rafal pakulski modelka zuza janosz
analiza kolorystyczna milka giemza 12 typow fotografia rafal pakulski modelka zuza janosz
analiza kolorystyczna milka giemza 12 typow fotografia rafal pakulski modelka zuza janosz
Z racji, że na co dzień wykonuję makijaże, pomocne bardzo stają się również pomadki.
Generalnie jest to czas kiedy wokół Waszych twarzy lata mnóstwo koloru w różnej formie, a w międzyczasie dużo milczymy i obserwujemy. Następnie pokazuję co Wam kolorystycznie służy, a co zdecydowanie nie, bo dopiero w tym drugim przypadku realnie widzicie o co chodzi.

analiza kolorystyczna milka giemza 12 typow fotografia rafal pakulski modelka zuza janosz
analiza kolorystyczna milka giemza 12 typow fotografia rafal pakulski modelka zuza janosz
W tym momencie zabieramy się za Tworzenie indywidualnej palety, na podstawie moich działań i obserwacji i Waszych potrzeb oraz upodobań.
Całość trwa ok 2-3 godzin. 

Co potem?

Po całym procesie jesteście przede wszystkim bardziej świadome siebie i koloru. Zyskujecie wiedzę jak zastosować kolor w stylizacji i makijażu, na swoją korzyść. Macie inne spojrzenie na swoją codzienność, co zwykle zaczyna znacznie wpływać na jakość Waszego codziennego życia.
Jeśli myślicie, że te słowa są na wyrost, to zapraszam, przekonacie się.
Kolor jest bagatelizowany, bo nieustannie nas otacza i mamy wrażenie, że to „oczywista oczywistość". Tymczasem nie. Poza tym, jest to wiedza, która otwiera oczy i pozwala widzieć szerzej. Choć oczywiście nikt nie wygania Was z pudełka. To tylko opcja.

Analiza kolorystyczna jest generalnie swego rodzaju usługą luksusową. Macie wybór, czy chcecie sobie na nią pozwolić i czy rzeczywiście jej potrzebujecie do szczęścia.

Niemniej nie jest to oczywista i prosta sprawa, a od wykonującej ją kolorystki wymaga dużej i realnej wiedzy w stosowaniu, aby nie ograniczyć Waszych możliwości w kolejnych, choć ciut innych ramkach.

Moje działania możecie ciut podejrzeć dzięki Rafałowi Pakulskiemu, który poczynił zdjęcia i Zuzie Janosz, która zgodziła się być moją modelką :)
Dziękuję Kochani <3

A Was zapraszam na analizę ;)


Ta strona może korzystać z Cookies.
Ta strona może wykorzystywać pliki Cookies, dzięki którym może działać lepiej. W każdej chwili możesz wyłączyć ten mechanizm w ustawieniach swojej przeglądarki. Korzystając z naszego serwisu, zgadzasz się na użycie plików Cookies.

OK, rozumiem lub Więcej Informacji
Informacja o Cookies
Ta strona może wykorzystywać pliki Cookies, dzięki którym może działać lepiej. W każdej chwili możesz wyłączyć ten mechanizm w ustawieniach swojej przeglądarki. Korzystając z naszego serwisu, zgadzasz się na użycie plików Cookies.
OK, rozumiem